NABÍDKA TURISTICKÉHO CENTRA PECKA

V Turistickém centru Pecka získáte řadu zajímavých informací o mikroregionu, tipy na výlety a další služby pro turisty, cyklisty, lyžaře - zážitky okolo Pecky po celý rok:

  • byli jste už třeba v Lázních Bělohrad, na nejvyšší hoře zvané Zvičina nebo v Čertových hradech?
  • víte jak je hluboká studna na hradě Pecka?
  • a víte, že Podkrkonoší je vlastně významným lázeňským mikroregionem? Můžete zde navštívit řadu dříve významných lázeňských míst jako Miletínské lázně nebo Lázně pod Zvičinou.

To vše a mnoho dalšího na Vás čeká v Turistickém centru Pecka.

Můžete si také vybrat z nabídky regionálních potravin a jiných výrobků a služeb pro cestovní ruch.

Pecka si dodnes uchovala ráz malebného a poklidného podkrkonošského městečka. Dokladem bohaté historie obce je řada dochovaných kulturních památek v čele se známým hradem Pecka.

Pro poznávání okolí je vhodná pěší turistika, pro vzdálenější cíle cykloturistika. Členitý terén s hustou sítí turistických cest a rozsáhlé komplexy zdravých lesních porostů, které jsou označovány za houbařský ráj, nabízejí vycházky do okolí. V zimních měsících je možné za příznivých sněhových podmínek využít nádherné okolí a ideální lyžařské terény pro vyznavače běžecké stopy.

Co všechno v TURISTICKÉM CENTRU PECKA najdete:

  • stanoviště SDÍLENÝCH KOL - půjčení kola na vratnou kauci + tipy na výlet po okolí
  • CYKLOCENTRUM A ÚSCHOVNU KOL - zázemí pro cyklisty + základní servis se samoobslužnou zónou a běžným nářadím
  • ZÁZEMÍ PRO VŠECHNY TURISTY (ať už cestujete pěšky, na kole, autem, nebo vlakem) - místo pro odpočinek, načerpání energie a občerstvení
  • sociální zázemí s bezbariérovým přístupem
  • pamatujeme i na nejmenší turisty a jejich rodiče: děti si po dobu odpočinku dospělých mohou pohrát v DĚTSKÉ HERNIČCE, maminky s miminky jistě ocení místnost s přebalovacím pultem
  • prodej REGIONÁLNÍCH POTRAVIN a dalších výrobků, specielní akce zaměřené na regionální výrobky: ochutnávky, workshopy

Na těchto stránkách Vás budeme průběžně informovat o aktivitách Turistického centra Pecka, nabídce sezonních akcí a workshopů pro všechny generace, i dalších zajímavých aktivitách v regionu okolo Pecky.


Projekt „Celoročně za zážitky na Pecku (zábava-zdraví-poznání)” byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

MMR